بوتاکس

بوتاکس

تزریق بوتاکس از روش های جوان سازی پوست می باشد که با هدف برطرف کردن چین و چروک پیشانی و رفع اخم میان دو ابرو انجام می شود . این نوع چروک‌ها  ناشی از عادت های بد حرکتی صورت در موقع صحبت کردن به وجود می آیند . تزریق بوتاکس با کاهش توانایی انقباض این عضلات، باعث کاهش این چروک‌ها می‌شود. در بعضی موارد تزریق بوتاکس  برای کم کردن میزان تعریق در کف دست‌ها یا زیر ‌بغل نیز استفاده می‌شود.

موارد کاربرد تزریق بوتاکس

  • از اخم کردن جلوگیری می کند
  • بالا بردن ابروها
  • بر طرف کردن چروک دور چشم
  • صاف شدن پیشانی
  • پیشگیری از پیری صورت

تاثیر بوتاکس بعد از تزریق

بوتاکس بعد از تزریق درعضله مورد نظر، جذب  می‌شود . در این موقعیت بوتاکس جلوی آزاد شدن یک واسطه شیمیایی به نام استیل کولین- که مسئول انقباض عضلانی می باشد را می گیرد. در نتیجه پیام منقبض شدن به عضله نمی‌رسد و در حقیقت نوعی فلج عضلانی موقت ایجاد می‌شود که 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد. عدم ‌انقباض عضلات زیر پوستی باعث محو شدن و از بین رفتن چین و چروک‌های پوست می‌شود.

بوتاکس

بوتاکس چگونه تزریق می شود؟

تزریق بوتاکس تحت بی حسی موضعی و کاملا بدون درد و خونریزی انجام می شود. متخصص بعد از تعیین نقاط مورد نظر به وسیله یک سرنگ انسولین مقدار کمی از بوتاکس را در بالای ابروها، پیشانی و اطراف چشم تزریق می‌کند..

ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر می باشد

در واقع بوتاکس یک درمان موقتی است . معمولا 2 تا 3 روز بعد از تزریق، چین و چروک‌ها به تدریج محو می‌شوند و این اثر بین 3 تا 6 ماه می ماند. بعد از این مدت اثر بوتاکس اندک اندک از بین می‌رود و چروک‌ها مجددا ظاهر می‌شوند. از آنجا که بوتاکس  جذب عضلات محل تزریق می شود و مقدار بسیار ناچیزی از آن وارد گردش خون می گردد، با دوزی که برای باز کردن چروک‌ها به کار می‌رود، تزریق بوتاکس عوارض خاصی ندارد .

سایر خدمات ما

درباره نویسنده

پاسخ

پنج + 9 =