تاثیر ریزش مو بر روحیه زنان

تاثیر روزش مو  بر روحیه زنان

دلایل ریزش مو در زنان: گفت و گو  درباره ی  رایج ترین علت های ریزش موی زنانه  باید گفت  که برای   ریزش و کم پشتی مو در زنان  علت های بسیار زیادی وجود  دارد .

در قسمت زیر  سه علت اصلی  ریزش مو  در زنان را مورد بررسی قرار می دهیم  که عبارتند از :

  • کم پشت شدن مو
  • ریختن مو
  • شکستن مو

به  کم پشت شدن مو ، ریزش موی الگوی زنانه  گفته می شود  و  به نازک شدن مو در تاج سر معروف می باشد . این  امر  بخش میانی سر  را عریض  می کند. این  حالت معادل طاسی الگوی مردانه در مردان می باشد . این امر   ارثی  می باشد  اما   بر  عدم تعادل هورمونی زیربنایی مثل سندروم تخمدان پلی کیستی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .
به  ریزش موی افزایش یافته  ،  فلوریوم تلوژن  می گویند  و  بیماریهای حاد  مانند تیروئید و مالاریا، تغذیه ضعیف، کمبود آهن، اختلالات تیروئید و غیره  شایع تر می باشد . شکستن مو ریزش موی واقعی از ریشه ها  نمی باشد بلکه معرف به  مویی است   که در امتداد طولش در زمان شامپو کردن، شانه زدن و حالتدهی مو  می باشد .

تاثیر ریزش مو بر روحیه زنان
مواردی که باعث  ضعیف تر  شدن  اتصال موها می شود  رنگ کردن،  شستن، اتو کردن، صاف کردن و  این امر سبب  می شود که شکستن آن ها آسان تر شود .
چند عادت حالت دهی مو  باعث ریزش مو می گردد . علت های مهم ریزش موی زنانه  به این صورت می باشد :  کاهش وزن شدید یا رژیم غذایی ضعیف.  همچنین  سطوح آهن پایین و استرس نیز می توانند اثر داشته باشند .

مو برای تقویت و رشد بسیار   به یک رژیم غذایی سالم و یک سیستم درون ریز نیاز دارد . موهایتان را با یک نرم کننده ی قوی تقویت کنید و الگوی خواب منظمی برای خودتان داشته باشید  زیرا کم خوابی سبب از بین رفتن زیبایی می گردد .

کاشت مو یکی از  تاثیرگذارترین  پروسه های زیبایی  می باشد.  در روش  کاشت موی طبیعی، از قسمت های اطراف سر موهای خود فرد  برداشته می شود  و به ناحیه ی طاس و کم موی بالای سر فرد  پیوند زده می شود  در کلینیک کاشت مو  این فرآیند  به وسیله بی حسی موضعی انجام  می گیرد  و  این موها  بعد  از پیوند  زدن مو، ابتدا دچار ریزش می شوند  و  موهای کاشته شده پس  از 6 الی 9 ماه نتیجه نهایی و مطلوب با رشد مجدد  همراه می باشد .

درباره نویسنده

پاسخ

9 − هشت =