تست دیابت قبل از لابیاپلاستی

تست دیابت قبل از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی از رایج ترین روش های جراحی زیبایی واژن به شمار می رود که درآمریکا و اروپا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . قبل از انجام لابیاپلاستی لازم است ابتدا آزمایشات قبل از لابیاپلاستی انجام شود . تست دیابت یکی ار آزمایشاتی است که پیش از جراحی لابیاپلاستی باید انجام بگیرد که این موضوع در این مقاله مطرح شده است .

دیابت چیست ؟

امروزه بیشتر افراد با بیماری دیابت رو به رو هستند . همچنین بیماری دیابت در اثر اختلال در بدن که در بخش متابولیک در بخش سوخت و ساز رخ می دهد ظاهر می شود . افرادی که مبتلا به بیماری دیابت می باشند ، تولید انسولین در بدن از بین می رود .
همچنین افراد مبتلا به دیابت در بدن خود عملکرد نرمالی ندارند ، بنابراین سوخت و ساز گلوکز با مشکل رو به  رو می شود و شخص با افزایش قند خون رو به رو خواهد شد که در علم پزشکی به آن هایپرگلیسمی گفته می شود . در صورتی که افزایش قند خون به مدت بسیار زیادی در بدن فرد وجود داشته باشد ، رگ های ریز در بدن فرد از بین می رود . در نتیجه این مشکل به نواحی چشم ، قلب ، اعصاب و کلیه ها سرایت می کند .

تستت دیابت قبل از لابیاپلاستیانواع دیابت

دو نوع دیابت داریم :
دیابت نوع یک و دیابت نوع دو .
افرادی که مبتلا به دیابت یک هستند ، بدن توانایی تولید انسولین را ندارد ، زیرا تخریب سلولهای بتا در پانکراس به وجود می آید .
همچنین افرادی که مبتلا به دیابت نوع دو هستند ، بدن در برابر انسولین مقاومت نشان می دهد و انسولین به طور کامل تولید نمی شود و در نتیجه دیابت نوع دو بیشتر بر اثر کم تحرکی و چاقی ایجاد می شود .

علائم  و نشانه های دیابت

  •  تشنگی شدید
  • گرسنگی شدید
  • افزایش اشتها
  • کاهش وزن
  • تکرر ادرار
  • بی حالی و خستگی
  •    تاری دید
  • بی حسی و سوزش دست

آیا افراد دیابتی می توانند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند ؟

معمولا جراحی لابیاپلاستی برای افراد مبتلا به دیابت به روش های خاصی انجام می گیرد . جراحی لابیاپلاستی در بیمارانی که بیماری دیابت در آن ها پیشرفت کرده باشد انجام نمی شود . به همین دلیل جراح زیبایی زنان توصیه می کند قبل از جراحی لابیاپلاستی حتما تست دیابت انجام گرفته شود .

جراحی زیبایی واژن امروزه تحول عظیمی در بهبود روابط زناشویی ایجاد کرده است که در اعتماد به نفس بانوان تاثیر بسزایی دارد .

درباره نویسنده

پاسخ

19 − 10 =