تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن در این مقاله برای شما مراجعین عزیز مطرح می شود . آگاهی از این موضوع موجب می شود تا اطلاعات دقیق تری از روند جراحی پیدا کنید .

یکی از تفاوت های موجود در لیپوماتیک ، انتقال چربی در این روش می باشد .

در گذشته استخراج چربی ها از مناطق مختلف بدن امکانپذیر نبود ، اما امروزه با استفاده از جراحی لیپوماتیک می توان تمام چربی های اضافی از نقاط مختلف بدن را بیرون کشید و از آن برای فرم دهی به نواحی مختلف بدن مانند سینه ، و باسن تزریق نمود .

در روش لیپوساکشن چربی های زیر پوستی سوزانده می شود و در نتیجه از بین می روند . اما در روش لیپوماتیک ، چربی ها سوزانده نمی شوند و به قسمت های دیگر بدن انتقال پیدا می کنند .

تفاوت بین لیپوماتیک و لیپوساکشن

همچنین انتقال چربی از جمله عمل هایی به شمار می رود که باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام گرفته شود و به دقت و تبحر بسیار زیادی نیاز است . در غیر اینصورت ، عوارضی برای فرد ایجاد می شود .

مراقبت های قبل از لیپوماتیک

فرد قبل از جراحی لیپوماتیک باید برخی از موارد را رعایت کند تا بهترین نتیجه از عمل حاصل شود . همچنین در جلسه مشاوره قبل از عمل ، پزشک تمامی اطلاعات را در اختیار فرد قرار می دهد و به طور کامل از این اقدامات ، آگاهی پیدا می کند .

اقدامات مهم قبل از جراحی لیپوماتیک :

  • به مدت دو روز پیش از جراحی لیپوماتیک از مصرف آسپیرین ها خودداری نمایید زیرا استفاده از آن ها باعث رقیق شدن خون می گردد .
  • به مدت یک ماه قبل از جراحی لیپوماتیک از استعمال دخانیات و مصرف الکل پرهیز نمایید .
  •  یک روز قبل از جراحی به هیچ عنوان از ویتامینE استفاده نکنید .
  • شب قبل از عمل ناشتا باشید

اقدامات پس از جراحی لیپوماتیک

دوران نقاهت پس از جراحی لیپوماتیک به مدت سه تا 7 روز زمان می برد .

به مدت دو روز پس از جراحی استفاده از نوشیدنی های الکلی ممنوع است

دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک به مدت سه تا یک هفته می باشد .

اگر لیپوماتیک در فرد با بی حس کننده موضعی صورت گرفته شود معمولا رژیم غذایی خاصی داده نمی شود و می تواند دوباره از رژیم غذایی که قبلا استفاده می کرده، استفاده کند .

درباره نویسنده

پاسخ

5 × سه =