جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن از جمله جراحی های زیبایی بدن می باشد که بیشتر زنان  میل به انجام آن دارند. جراحی زیبایی واژن با روش های مختلفی انجام می شود. یکی از روش های جراحی زیبایی واژن عمل جراحی لابیاپلاستی است.

انواع جراحی زیبایی واژن

عمل جراحی لابیاپلاستی

عمل جراحی لابیاپلاستی جراحی پلاستیک است که  بر روی لبه های اطراف واژن انجام می شود. و با هدف تغییر شکل و اندازه ی لبه های اطراف واژن صورت می پذیرد. ممکن است در بعضی مواقع به منظور ایجاد تناسب بین لبه های واژن صورت بگیرد. این عمل را می شود به تنهایی و یا به همراه عمل تنگ کردن واژن ( واژینوپلاستی) نیز انجام داد.

عمل جراحی  چگونه صورت می پذیر؟

جراحی زیبایی لابیاپلاستی تحت بی حسی موضعی صورت می پذیرد. و درد زیادی ندارد. همچنین بدن بیمار به صورت بهبود می بخشد. زیرا در این قسمت گردش خون بسیار بالا است. بیمار در حدود 3 روز نیاز به استراحت دارد و پس از آن با انجام توصیه های پزشک متخصص جراحی زیبایی زنان، می توانید به زودی به بهبودی کامل برسید

چه کسانی می توانند  لابیاپلاستی انجام دهند؟

زنانی که زایمان های پی در پی داشته اند برای انجام این عمل بسیار مناسب هستند. همچنین افرادی لبه های اطراف دهانه واژن آنها بزرگ و پهن است می توانند این جراحی را انجام دهند و با اینکار ناحیه ی تناسلی خود را جوانسازی کنند. همچنین کسانی که دارای درد و مشکلات جنسی هستند برای انجام این جراحی گزینه ی مناسبی هستند.

اقدامات بعد از جراحی لابیاپلاستی

لازم می باشد که مراقبت هایی پس از جراحی لابیاپلاستی انجام شود تا بیمار زودتر به بهبودی کامل دست یابد. برخی از این اقدامات عبارتند از:

 • از کمپرس آب سرد استفاده کنید
 • استفاده از پماد تتراسایکلین به مدت 2 روز
 • تا 1 ماه بعد از عمل روابط جنسی ممنوع است
 • تا ۳ هفته پس از عمل از ورزش کردن خودداری کنید

واژینوپلاستی

عمل تنگ کردن واژن یا پرینورافی یک نوع عمل جراحی ترمیمی و زیبایی واژن می باشد که هدف آن تنگ کردن سایز واژن می باشد.

چه کسانی کاندید عمل واژینوپلاستی هستند ؟

خانم هایی که با بالا رفتن سن و یا بعد از بارداری و زایمان و یا تغییرات وزن و یا حتی افراد زایمان نکرده ( عللی چون ژنتیکی دارای شلی بافت های واژن هستند ) از گشادی واژن و عدم رضایت همسرشان در رابطه زناشویی راضی نیستند.بعضی  از افراد در رسیدن به ارگاسم ( اوج لذت جنسی) دچار اختلال هستند و یا از عفونت های مکرر واژن و رحم بدلیل باز بودن دهانه واژن رنج می برند.درمان قطعی و برگشت ناپذیرتمامی این علائم با انجام عمل واژینوپلاستی یا پرینورافی می باشد.این عمل تحت بی هوشی یا بی حسی موضعی قابل انجام بوده طول عمل توسط جراح ماهر حدود نیم تا یک ساعت می باشد.

 

اقدامات بعد از عمل واژینوپلاستی

پس از عمل جراحی بهبودی سریع بوده و تمامی بیماران 3 روز پس از عمل می توانند کار و فعالیت های عادی خود ( به جز نزدیکی ) را از سر بگیرند. انجام مقاربت جنسی حدودا یکماه پس از عمل توصیه می شود. درد پس از عمل بسیار مختصر بوده و با مصرف مسکن های تجویزی کاملا قابل کنترل می باشد.با رعایت توصیه های بعد از عمل توسط اینجانب بهترین نتیجه را خواهید گرفت

 

تزریق چربی در ناحیه تناسلی

در این روش در افرادی که در سنین بالاتر دچار کاهش چربی در ناحیه لابیا می شوند چربی تزریق می شود . این چربی از ناحیه شکم ویا پهلو ها کشیده می شود .

عوارض و خطرات عمل جوان سازی ناحیه تناسلی

این گونه اعمال اگر توسط پزشک متخصص دراین امرکه مهارت وتجربه کافی داشته باشد انجام شود،روش امن وبی خطری است . مخصوصا که به صورت سرپائی انجام می شود وخطرات بیهوشی را بدنبال ندارد .

 

مواد پرکننده موقت برای تزریق ژل به واژن

این مواد با گذشت زمان محدودی از تزریق خاصیت خود را از دست می دهند و نیاز به تزریق مجدد می باشد . این مواد بین ۲ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند .

کلاژن: 

ماده ای است طبیعی که خاصت توانمندی پوست را افزایش می دهد .

اسید هیالورونیک :

ماده ای طبیعی که برای فرم دهی از ان استفاده می شود .

هیدروکسی آپادت کلسیم :

ماده ای است سنگین تر از دو ماده قبلی که در قسمت ها عمقی تر تزریق میشود. این ماده بدلیل اینکه بافتی ان از استخوان بدن می باشد در بدن فرد موجب حساسیت نمی شود .

 

پرکننده های نیمه موقت برای تزریق ژل در واژن

 • مواد موجود دراین پرکننده ها پری متیل متاکریلات می باشد و برای نواحی عمیق استفاده میشود . این پرکننده توسط بافت بدن جذب نمی شود به همین سبب بهتر است تا از آنها در اطراف لب ها و چشم ها استفاده نشود .
 • جوانسازی ناحیه تناسلی بعد از زایمان و یا کاهش وزن و بالا رفتن سن کار دشواری است ، زیبایی ظاهری این ناحیه برای بسیاری از خانم ها حائز اهمیت بوده و در بسیاری از موارد افتادگی پوست این ناحیه باعث آزردگی خاطر و بروز مشکلات جنسی می شود.
 • به کمک لیپوماتیک می توان مقداری چربی از بدن بیرون کشید و چربی های اضافی را در ناحیه تناسلی تزریق کرد. بدین صورت جوانسازی با تزریق چربی در ناحیه تناسلی ایجاد خواهد شد و فرد اعتماد به نفس بالایی کسب خواهد کرد.
 • زیبایی و جوانی ناحیه تناسلی بعد از تزریق ژل به مدت ۱۰ تا ۱۵ سال ماندگار خواهد بود و امکان تزریق مجدد چربی در آن وجود خواهد داشت .

 

پرکننده ها ی دائمی برای تزریق ژل به واژن

همانطور که گفته شد از این مواد برای جوانسازی ناحیه تناسلی خانمها نیز استفاده می شود . در واقع ناحیه واژن در بدن خانم ها معمولا با گذر زمان واز بین رفتن چربی پوست و یا بعد از زایمان دچار افتادگی پوست و شلی می شود که می توان از تزریق ژل در ان استفاده کرد . در تزریق ژل به واژن متخصص همراه با تزریق از مواد بی حس کننده استفاده می کند تا درد کمتری برای فرد ایجاد شود . البته قابل ذکر می باشد که به دلیل ماندگاری کم ژل اغلب به جای ژل از چربی استفاده می کنند و این چربی را از اطراف شکم و یا پهلو تهیه می کنند .

مراقبت های پس از لابیاپلاستی :

 • مراقبت های پس از لابیاپلاستی چه مواردی است ؟
 • پس از لابیاپلاستی شخص باید چه رژیمی را رعایت نماید ؟
 • پس از لابیاپلاستی چه زمانی می توان مقاربت جنسی داشته باشیم ؟

ناحیه تناسلی بانوان را با جراحی زیبایی جوان نمود ، مشکلات ظاهری معمولا مشکلات ظاهری واژن بر اثر عواملی نظیر چاقی ، لاغری و ژنتیکی تغییر می کند ، در برخی از موارد زایمان های متعدد طبیعی سبب تغییر شکل واژن می شود که با انجام لابیاپلاستی می توان این مشکلات را برطرف نمود .

پس از لابیاپلاستی شخص چه مراقبت های نیاز است :

 • نیاز است شخص به مدت 48 ساعت پماد تتراسایکلین
 • استفاده از کمپرس سرد به مدت 48 ساعت توصیه می شود
 • به مدت سه هفته پس از عمل شخص نباید ورزش های سنگین انجام دهد .
 • به مدت یک ماه شخص نباید شخص نزدیک جنسی داشته باشد .
 • پس از جراحی لابیاپلاستی شخص نباید رژیم های غذایی را مصرف نماید که یبوست آور است بلکه از سبزیجات تازه ، میوه استفاده نماید .
 • مصرف غذاهای تند و پرچرب را باید محدود نمود  ،  تا حد ممکن نباید غذاهای چرب را مصرف نمود .
 • پس ازجراحی لابیاپلاستی شخص نباید در وان آب داغ و یا دوش آب گرم بگیرد ، این مراقبت را شخص تا یک ماه باید انجام دهد .
 • پس از لابیاپلاستی شخص نباید از لباسهای تنگ استفاده نماید .

آیا جراحی لابیاپلاستی درد دارد ؟

جراحی لابیاپلاستی به دلیل اینکه با بی حسی موضعی انجام می شود ، هیچ گونه دردی ندارد به گونه ای که شخص پس از جراحی لابیاپلاستی می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد .

سوالات متداول جراحی زیبایی واژن  :

 

 • آیا مشکل ارگاسم را می توان با جراحی زیبایی واژن درمان نمود ؟

در برخی از موارد مشکل به ارگاسم نرسیدن را می توان با جراحی پرینورافی برطرف نمود ، در برخی از موارد تزریق چربی نیز کمک کننده است ، مشکل شخص باید بررسی شود سپس تصمیم لازم اتخاذ شود .

 • انجام جوانسازی ناحیه تناسلی چگونه است ؟

برای جوانسازی واژن روش های مختلفی وجود دارد نظیر تزریق چربی به ناحیه تناسلی ، عمل پرینورافی ، لابیاپلاستی و …

 • آیا انجام جراحی زیبایی واژن درد دارد ؟

جراحی زیبایی واژن یا همان جوانسازی واژن هیچ گونه دردی ندارد و به گونه ای که شخص پس از انجام جراحی زیبایی واژن می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد .

پزشکان توصیه می کنند بانوان پس از سه ماه به انجام مقاربت جنسی بپردازند ، البته در برخی از موارد شخص می تواند پس از 14 روز به انجام فعالیت های جنسی بپردازد .

 • آیا جراحی زیبایی دستگاه تناسلی نیاز به بیهوشی دارد؟

خیر – جراحی زیبایی دستگاه تناسلی نیازی به بیهوشی عمومی ندارد ، البته در برخی از موارد اگر شخص حساس باشد دکتر از بی حسی موضعی برای او استفاده می کند .

 • آیا در زمان شیردهی می توان جراحی زیبایی واژن را انجام داد ؟

بله – بانوانی که در دوران شیردهی هستند می توانند جراحی زیبایی دستگاه تناسلی را انجام دهند .

 • آیا می توان گشادی واژن را درمان نمود ؟

درمان گشادی واژن با تنگ کردن واژن امکان پذیر است ، بانوان می توانند از لیزر مونالیزا تاچ یا پرینورافی و یا با استفاده از نخ های تنگ کردن واژن به درمان گشادی واژن بپردازند .