درد های دوران قاعدگی

درد های دوران قاعدگی

دردهای دوران قاعدگی را قصد داریم در این مقاله برای شما مراجعین عزیز توضیح دهیم . شروع این نوع درد معمولا به مدت یک روز قبل از آغاز دوران قاعدگی می باشد . بنابراین بعد از شروع به مرور کاهش می یابد . بهتر است بدانید که استفاده از مسکن در دوران قاعدگی از درد فرد نمی کاهد .
این درد در افرادی بیشتر می باشد که تخمک گذاری دارند . بنابراین به این نتیجه می رسیم ، افرادی که در دوران قاعدگی درد بیشتری دارند باید خوشحال باشند که عملکرد تخمدان ها مناسب می باشد و تخمدان ها هر ماه به صورت منظم فعالیت خود را انجام می دهند .

دردهای قاعدگیبی نظمی دوران قاعدگی

با مراجعه به مطب متخصص زنان و تایید سلامت بیمار توسط پزشک ، هیچ نوع دارویی تجویز نمی شود . اما در صورتی که با مراجعه به مطب پزشک ، درمان صورت نگیرد این نشان دهنده این است که فعالیت مغز خانم ها در این دوران بسیار بالا بوده و از طرفی استرس های بسیار شدیدی داشتند . از طرفی برخی عوامل دیگر می توانند در تاخیر دوران قاعدگی تاثیر داشته باشند . این موارد عبارت اند از :

  • شادی و هیجان بسیار زیاد
  • مسافرت های طولانی
  • تغییر محیط

در نتیجه به همین دلیل است که مغز نقش اساسی دارد و در صورت رویداد هر یک موارد ذکر شده، تخمدان نمی تواند کار خود را انجام دهد در این هنگام بی نظمی در قاعدگی روی می دهد .
دخترانی که برای بار اول پریود می شوند ، لازم است بدانند که بار اول دوران قاعدگی برای دختران زمانی است که سیکل موثر در ایجاد قاعدگی رسیده باشد .

آیا استفاده از قرص برای تنظیم قاعدگی باید زیر نظر پزشک باشد ؟

اگر بی نظمی به صورت بسیار جدی رخ دهد و یا مدت آن طولانی باشد و یا در صورتی که فرد چاقی مفرط داشته باشد .
در صورت وجود تخمدان پلی کیستیک که با چاقی و پر مویی همراه می باشد لازم است که فرد به یک متخصص زنان خوب مراجعه کند . علاوه بر این در صورتی که متخصص زنان تشخیص داد که بی نظمی قاعدگی با استفاده از دارو برطرف می شود ، پزشک برای فرد دارو تجویز می کند .

درباره نویسنده

پاسخ

6 + شانزده =