درد و تورم بعد از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی واژن می باشد که تنها به منظور بهبودی ناحیه تناسلی بانوان صورت می گیرد . در عمل جراحی لابیاپلاستی ، بافت های اضافی توسط جراح زیبایی زنان برداشته می شود . انجام این عمل جراحی علاوه بر اینکه باعث زیبایی دستگاه تناسلی بانوان می شود ، میل جنسی افراد را نیز افزایش می دهد و در نتیجه روابط جنسی افراد را نیز تقویت می نماید .

جراحی لابیاپلاستی چه ویژگی هایی دارد ؟

این عمل جراحی به صورت سرپایی انجام می شود و به بیهوشی هیچگونه نیازی نخواهد داشت .
دوران بهبودی پس از عمل جراحی بسیار کوتاه می باشد .
این عمل جراحی در مقایسه با جراحی های دیگر به استراحت طولانی مدت نیازی ندارد .

پس از جراحی لابیاپلاستی چه مدت طول می کشد تا بهبودی به طور کامل حاصل شود ؟

پس از جراحی توصیه می شود که فرد به مدت 3 تا 4 روز استراحت نماید . به مدت یک ماه از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سخت پرهیز نمایید .
برای بهبودی هرچه سریعتر توصیه می شود که از انواع ویتامین ث مصرف نمایید و به میزان کافی آب بنوشید .

تورم پس از جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی همانند سایر جراحی ها از عوارض طبیعی برخوردار می باشد که در دوران بسیار کوتاهی به طور کامل بهبود می یابد . یکی از عوارض این عمل جراحی که می توان به آن اشاره کرد ، تورم در محل جراحی شده می باشد . از طرفی ناحیه واژن از بافت ها و غدد لنفاوی بسیار زیادی برخوردار می باشد که در حین جراحی به این بافت ها آسیب بسیار کمی وارد می شود . در نتیجه موجب تورم در ناحیه واژن می شود .
برخی اوقات کاهش تورم واژن به مدت یک ماه به طول می انجامد که این امر کاملا طبیعی است و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و با گذشت زمان از بین می رود .

یکی از نکات بسیار مهم پس از جراحی لابیاپلاستی این است که به هیچ وجه از  آب گرم و سونا  استفاده نکنید زیرا انجام این کار باعث افزایش تورم می شود . سعی کنید که دمای ناحیه جراحی شده افزایش پیدا نکند زیرا برخورد حرارت با این ناحیه تورم واژن را افزایش می دهد . استفاده از مواد غذایی حاوی فیبر در کاهش تورم ناشی از جراحی لابیاپلاستی موثر می باشد. مصرف غذای پرچرب و پر نمک بر شدت تورم نیز می افزاید .

درباره نویسنده

پاسخ

چهار × سه =