درمان مو خوره

روش درمان مو خوره

 داشتن مو خوره در موها  ، یکی از بزرگترین مشکلات مو  می باشد  که بیشتر خانم ها  به آن مبتلا  می باشند  همچنین  بیشتر افراد بر این باورند که بلند بودن موها  سبب به وجود آمدن  مو خورده می گردد  اما این  امر برای ایجاد مو خوره روی سر تنها   علت   نمی باشد .

موخوره  به دلیل  شکستگی و آسیب به مو  به وجود می آید .  همچنین  ، تغذیه ی نادرست  و  کمبود ویتامین   سبب  آسیب  وارد شدن   به مو می گردد ، همچنین مواردی مانند  اتوی مو ، سشوار ، ژل ،سرم ها و انواع محصولات و دستگاه های حرارتی آرایشگاهی و زیبایی به صورت کم یا زیاد  نیز آسیب هایی را به موها وارد می کند .
اگر  موارد نام برده   در قسمت قبل  به صورت مکرر به کاربرده شود  ، رطوبت موها از بین می رود و خرد و شکننده می شوند و این امر  سبب  به وجود آمدن موخوره می گردد  . این اختلال  مخوف  امکان دارد  که  در هر سنی اتفاق بیفتد،  و هیچ فرقی ندارد  که فرد  مسن یا جوان باشد  . همچنین امکان دارد که موخوره  در کودکان نیز رخ دهد .

چرا مو خوره می زنیم ؟

موخوره به دلیل  از بین رفتن  و کم شدن   آب و رطوبت مو  به وجود  می آید ، و  کوتیکول مو   با کم شدن  میزان آب میان بافتی موها  ،  صدمه می بیند   و  در این صورت  چند رشته شدن مو و  موخوره  اتفاق می افتد . باید  به این نکته توجه داشت که کوتاه کردن موها ، بهترین و راحت ترین راه درمان موخوره  می باشد . سپس بعد  از کوتاه کردن موها  لازم است که   موهای آسیب دیده   ترمیم  شود تا این که موخوره بیشتر نشود  .
امکان دارد که بر  اثر این اختلال ، موهایتان  کم و دچار طاسی شوید که در این صورت  به کاشت مو ی طبیعی  نیاز  می باشد .

درمان موخوره

جهت کم تر شدن  میزان موخوره  لازم است که   طبق راه و روش های زیر عمل کنید :
از شانه های دندانه درشت به کار ببرید .

  • از مصرف  اتوی مو ، سشوار ، بابلیس و یا هر وسیله ی حرارتی دیگر خودداری کنید .
  • توصیه می شود که  از اسید فولیک و بیوتین استفاده کنید .
  • همچنین  از روش های طبیعی برای خشک کردن موها  استفاده کنید .
  • موهایتان را نوک گیری کنید .
  • با توجه به  نوع   مو و جنس موهایتان از شامپو های متناسب استفاده کنید  .

درباره نویسنده

پاسخ

بیست − دو =