درمان کک و مک

درمان کک و مک

بسیاری از افراد از وجود کک و مک یا لکه های قهوه ای رنگ بر روی سطح پوست خود رنج می برند . همچنین وجود کک و مک ، زیبایی ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار می دهد . برای درمان کک و مک راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به آن ها اشاره شده است . کک و مک در افرادی که دارای پوست روشن ، چشم های آبی ، سبز و خاکستری و موی بلوند یا قرمز هستند به وفور دیده می شود . علاوه بر این افرادی که در معرض مستقیم نور خورشید قرار می گیرند ، امکان ایجاد کک و مک در پوست صورت ، پشت دست ها و جلوی بازوها وجود دارد .

علاوه بر این تعداد لکه ها و خال های قهوه ای رنگ در فصل تابستان افزایش می یابد . این لکه ها در سنین جوانی بیشتر مشاهده می شود و در نتیجه با گذشت زمان و افزایش سن برطرف می شوند .

درمان کک و مکدلایل ایجاد  کک و مک

 • ژنتیک
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • بیماری هایی مانند پیگمنتوسامیکی از مهمترین دلایل ایجاد کک و مک در پوست که می توان به آن اشاره کرد این است که در داخل پوست سلول های خاصی تولید رنگدانه ملانین می کنند . همچنین قرار گرفتن مستقیم  در معرض نور خورشید ، باعث افزایش این رنگدانه ها می شود و در نهایت لکه های قهوه ای رنگ افزایش پیدا می کند .
  درمان کک و مک بوسیله لیزر :
  یکی از کاربرد های لیزر ، برطرف کردن کک و مک می باشد که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . با استفاده از لیزر ، لکه های بسیار ریز از بین می روند .
  از تکنیک های دیگر درمان کک ومک که می توان به آن اشاره کرد ، لایه برداری با لیزر و لایه برداری با مواد شیمیایی می باشد .
  این روش در مقایسه با روش های دیگر تاثیر بسیار زیادی دارد .  از بین بردن و رفع کک و مک با لیزر نسبتا کم هزینه و ارزان است

این روش به صورت سرپایی انجام می گیرد و بیمار هیچگونه دردی را احساس نخواهد کرد .

درباره نویسنده

پاسخ

4 × پنج =