روش های جوانسازی صورت

روش های جوانسازی صورت

جوانسازی پوست امروزه به یکی از مهمترین مراقبت های فردی تبدیل شده است و یکی از پرطرفدار ترین اقداماتی است که افراد در سطح جهان انجام میدهند. می توان یکی از علت های آن را تاثیر پوست بر زیبایی افراد در نظر گرفت. پوست هر فرد بیشترین سطح از بدن افراد است و بیشتر دید را دارد. در نتیجه زیبایی و جوان بودن آن بسیار مهم است.

به طور معمول پوست بعد از سن 30 سالگی شروع به فرسوده شدن و کاهش ساخت کلاژن می کند. در نتیجه نیاز است که فرآیندهای توقف فرسوده شدن را برای پوست انجام دهیم تا دیرتر فرسوده و پیز شود.

روشهای-جوانسازی

راه کار های زیادی برای جوانسازی پوست به خصوص در ناحیه صورت وجود دارد. این روش ها علاوه بر جوانسازی پوست و جلوگیری از روند پیری پوست، می تواند نقایص پوست را نیز برطرف نماید. در زیر به شرح برخی از خدمات جوانسازی پوست می پردازیم.

جوانسازی با بوتاکس

یکی از پر طرف دارترین درمان های جوانسازی پوست استفاده از بوتاکس است. بوتاکس به شما کمک می کند تا چین و چروک های پوست خود را برطرف کنید. البته این یکی از کاربردهای بوتاکس است. بوتاکس مزایا و استفاده های فراوان دیگری مانند کاهش تعریق، درمان میگرن و سردرد و … دارد. اما بیشتر استفاده بوتاکس در درمان چین و چروک های موجود بر روی پوست است . از جمله نواحی که می توان با بوتاکس خطوط آن را برطرف کرد به شرح زیر است:

 • خطوط اخم
 • چروک دور چشم
 • خط خنده
 • چروک گردن
 • خطوط افقی پیشانی

لیفت صورت

لیفت صورت در اصل کشیدن پوست است که به روش های مختلفی انجام میشود. لیفت صورت به شما کمک می کند تا چین و چروک های صورت خود و ناحیه گردن و همچنین افتادگی های پوست را از بین ببرید و پوستی صاف و زیبا داشته باشید. لیفت صورت می تواند به کمک جراحی، نخ و یا لیزر انجام شود. هر کدام از این روش ها به میزان افتادگی و چین چروک های پوست قابل استفاده است. معمولا جراحی لیفت را برای افراد سن بالاتر که افتادگی پوست بسیار زیاد است و با لیفت با نخ و یا لیزر قابل درمان نیست انجام می دهند. اما در افتادگی و چین و چروک های خفیف از لیزر استفاده میشود. لیفت با نخ در موارد ما بین استفاده می شود.

لیفت با نخ علاوه بر برطرف کردن افتادگی ها می تواند به صورت شما خط و خطوط های زیبا مانند خط فک و خط گونه بدهد. در خیلی از افراد پیش آمده که پوست و صورت افتادگی ندارد و برای ایجاد خط فک و گونه لیفت با نخ را انجام داده اند و صورت های زیباتر و تراشیده تری را به دست آورده اند. نخ ها هم انواع مختلفی دارد که با توجه به نیاز فرد مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق ژل و چربی

یکی دیگر از راه های جوانسازی صورت استفاده از تزریق ژل و چربی است. تفاوت ژل و چربی در این است که چربی از بدن خود فرد گرفته می شود در نتیجه سازگاری آن با بدن بیشتر است و عوارض کمتری دارد و در عین حال ماندگاری کمتری دارند . ژل ها ماندگاری بالاتری دارد اما باید توجه داشته باشید که حتما تزریق ژل در کلینیک های زیبایی معتبر انجام شود و از ژل های معتبر و دارای مجوز استفاده شود.

تزریق ژل و چربی می تواند در مکان های مختلفی صورت گیرد. بیشتر تزریق های در ناحیه صورت برای جوانسازی صورت انجام می شود. از نواحی که می توان در آن تزریق ژل و  یا چربی داشته باشیم به شرح زیر است:

 • درمان خط خنده (از بین بردن خط خنده)
 • پروتز لب (حجیم سازی لب ها )
 • زیبایی چانه (رفع مشکلات چانه )
 • از بین بردن چین و چروک
 • حجیم سازی سینه و برطرف کردن مشکلات سینه (عدم تقارن سینه ها )
 • بزرگ کردن باسن
 • از بین بردن چین و چروک پیشانی

میکرونیدلینگ

جوانسازی پوست به روش میکرونیدلینگ یکی از مواردی است که در کلینیک های زیبایی به افراد پیشنهاد می شود. در اصل میکرونیدلینگ تحریک پوست با سوزن های ظریف و استریل است که باعث می شود سطح کلاژن سازی افزایش یابد و پوست جوان و شاداب شود.

میکرونیدلینگ علاوه بر برطرف کردن چین و چروک ها و جوانسازی پوست می تواند به درمان جای زخم و اسکارهای موجود بر روی پوست کمک کند. علاوه بر این در بسیاری از موارد می توان از میکرونیدلینگ برای درمان ریزش مو استفاده کرد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از روش های دستگاهی مناسب جهت لایه براری، تحریک کلاژن، حذف لک و جوشگاه است. در اصل میکرودرم ابریژن با برداشتن یک لایه از پوست مرده و سطحی کمک می کند تا شما پوست نرم و انعطاف پذیری داشته باشید.

این روش برای درمان بافت های ناصاف و جای زخم های خفیف مناسب است و نکته قابل ذکر این است که این روش کاملا بدون عارضه و مفید است. همچنین از این روش در پوست های مختلف با رنگ های مختلف می توان استفاده کرد و دیگر مزیت آن سریع و آسان بودن آن است که نیاز به استراحت ندارد.

میکرودرم-ابریژن

پی آر پی

لیزر یکی از درمان های بسیار مفید در جوانسازی پوست است که می تواند با از بین بردن چین و چروک های پوست صورتی جوان و زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد. در این روش لایه برداری عمیق موجب کاهش چین و چروک  ضایعات پیگماتته سطحی می شود و از طرفی کلاژن سازی در فیبروپلاست های پوست منجر به افزایش خاصیت الاسیسیته پوست و به دنبال آن موجب سفت شدن پوست می گردد. درمان های مورد استفاده لیزر فرکشنال به شرح زیر است.

1-چروك ريز
2-اسكار (فرورفتگي) جوش ، يا آكنه
3-پيري پوست
4-اسكار ناشي از سوختگي يا بريدگي
5-اسكارهاي پس از جراحي
6-منافذ باز پوست
7-سفت شدن پوست
8-چروك پلكها
9-تركهاي پوستي شكم و بدن
10-لكه هاي ناشي از افزايش سن

لیزر آر اف RF

تکنولوژی RF  یا فراکشنال با عبور امواج رادیویی از بافت های بدن موجب نوسان مولکول ها با فرکانس بالا (چندمیلیون در ثانیه )وچرخش مولکول های قطبی دربافت میگردد.این کار موجب اعمال یک تحریک مکانیکی میکرونی (سلولی-مولکولی)به فیبرهای تکنولوژی کلاژن والاستین موجود وتحریک وانقباض آنها ودر ادامه روند درمان موجب برگشت استحکام وانعطاف پذیری آنها می گردد.همچنین اتفاقات فوق موجب تولید گرما در درون موضع عبور امواج میگردد به طوری که کاربر می تواند بدون آسیب رساندن به سطح پوست ،میزان گرما وعمق تقریبی تمرکز آن گرما را به دلخواه تنظیم نماید .

سایر خدمات ما

درباره نویسنده

پاسخ

17 + 17 =