میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است برای زیبا سازی پوست صورت که با افزایش کلاژن های پوست باعث بازسازی مولکول های فرسوده پوست می شود. میکرونیدلینگ با هدف جوان سازی و برطرف کردن ضایعات پوستی انجام می شود.

عملکرد میکرونیدلینگ چگونه می باشد

روش میکرونیدلینگ به وسیله دستگاه مجهز به سوزن های ظریف انجام می شود. متخصص وسیله را روی پوست بیمار حرکت می دهد و در حین عمل این سوزن ها به داخل پوست می روند به حدی که خونریزی های مختصری داخل پوستی ایجاد می شود. میکرونیدلینگ تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار هیچ گونه  دردی را احساس نمی کند.

تاثیر میکرونیدلینگ روی پوست 

  • کاهش ریسک PIH
  • قابل استفاده برای انواع جنس پوست
  • بسته شدن سریع کانال های ایجاد شده و ریسک پایین
  • دوره نقاهت کوتاه مدت
  • بالا رفتن  ضخامت اپیدرم
  • بیشتر شدن  فاکتورهای رشد، کلاژن سازی

میکرونیدلینگ

انواع میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ سطحی

میکرونیدلینگ سطحی برای  جوانسازی پوست هایی استفاده می شود که آسیب زیادی ندیده اند و بیشترین  نفوذ سوزن ازعمق ۰٫۵ میلی متر می باشد.  روی اپیدرم کانال های بسیار ریزی ایجاد می کنند که باعث می­شود فاکتورهای رشد از کراتینوسیتها آزاد شده و فعالیت آنها در اپیدرم بالاتر برود .

میکرونیدلینگ عمقی

این روش برای  جوانسازی  پوست در سطح بالا و پوست های آسیب دیده انجام می شود ، عمق نفوذ سوزن از ( ۰٫۵ تا  حدود ۳ mm) می باشد.  فرایند ترمیم زخم موجب می شود کراتینوسیتها و فیبروبلاستها تحریک شوند ، که نتیجه آن بالا رفتن فعالیت TGF-β۳ و تسریع رشد و نمو سلول های اپیدرم، کلاژن، الاستین و GAG(گلیکوز آمین گلیکان)می باشد.

آیا میکرونیدلینگ عوارض دارد؟

قرمز شدن پوست:

در طی روزهای نخست بعد از درمان احتمال مشاهده  تورم و قرمزی وجود دارد. علت  این اتفاق این  است که اثر سوزن به درون پوست باعث ایجاد حفره های بسیار ظریف  در پوست شده که طول زمان  بهبود پس از درمان رفع خواهند شد. زخم های کوچک ایجاد شده بلافاصله مسدو شده و بعد از گذشت ۳ ساعت از درمان می توان از کرو و مرطوب های مناسب استفاده نمود.

کلوئید:

اگر پوست شما استعداد کلوئید سازی داشته  باشد، زخم های بسیار خفیفی که طول درمان در پوست ایجاد می شود شروع به تولید کلوئید می کنند.

هایپرپیگمنتیشن:

 اگر پس از درمان درمعرض آفتاب قرار گرفتید امکان دارد هایپرپیگمنتیشن ایجاد شود، اگرچه احتمال آن بسیار کم است. استفاده از کرم ضدآفتاب با SPF بالای ۳۰ می تواند از بروز آن جلوگیری کند.

تبخال:

چنانچه بیمار تبخال داشته باشد انجام میکرونیدلینگ برای او انجام نمی شود . و در صورت داشتن سابقه تبخال از قبل برای انجام میکرونیدلینگ برای بیمار داروهای پیشگیری تبخال تجویز می شود.

سایر خدمات ما

درباره نویسنده

پاسخ

بیست − 20 =