چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام بدهند؟

لیزر موهای زائد برای چه کسانی ممنوع می باشد ؟

اگر فردی دارای موهای کرکی و روشن می باشد و یا پوست تیره ای دارد ، موهای کرکی توسط لیزر از بین می رود  .  افرادی که دارای موهای سفید خاکستری و قرمز می باشند این موها پاسخ مناسبی به لیزر نمی دهند پوست تیره اجازه نمی دهد انرژی کافی به ریشه ی مو برسد و انرژی لیزر را می گیرد .

به طور کلی افرادی که  دارای پوست روشن و موهای ضخیم و تیره می باشند بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد هستند .

افرادی که حمام آفتاب گرفته اند یا سولاریوم کرده اند یا برنزه شده اند نباید لیزر کنند  این افراد می بایست به مدت دو الی سه ماه صبر کنند تا رنگ پوست آن ها برگردد . همچنین می توان پوست برنزه را لیزر کرد اما پزشک مجبور می باشد انرژی آن را برای تاثیر لیزر موهای زائد بالا ببرد .

پوست تیره درصد بالایی از این انرژی را به خود گرفته و این امر سبب سوختگی می شود برای تاثیر گذاری لیزر حداقل باید 17 ژول انرژی به ریشه مو برسد برای این منظور می بایست به اندازه 20 ژول به پوست انرژی بدهند . در صورتی که انرژی  لیزر را برای جلوگیری از سوختگی  کاهش دهند  در از بین بردن موهای زائد بی تاثیر می شود

معمولا متخصصان قبل از انجام لیزر از بیمار در مورد تبخال سوال می کنند  و  اگر بیمار تبخال فعالی داشته باشد پزشک برای او  داروهای ضد ویروسی برای قبل و بعد از لیزر تجویز می کند  اگر تبخال در محلی که قرار است لیزر انجام شود  قرار گرفته باشد باعث انتشار ویروس می شود .

لیزر موهای زائد در زنانوجود زخم عفونی در محلی که قرار است لیزر انجام بگیرد توصیه نمی شود زیرا ممکن است این عفونت به مناطق دیگر منتقل شود .

افرادی که از آکوتان مصرف می کنند مصرف این دارو تاثیرگذاری لیزر را کاهش می دهد و از طرفی مصرف این دارو باعث حساس و نازک شدن پوست می گردد و   احتمال لک و اسکار پس از لیزر را افزایش می دهد

افرادی که به اگزما یا آکنه مبتلا می باشند  اگر روی ازما و آکنه عفونتی وجود نداشته باشد انجام لیزر برای فرد مشکلی ندارد ولی اگر آکنه عفونی باشد  انجام لیزر سبب انتشار عفونت می شود

افرادی که از ماینوکسیدیل  استفاده می کنند مصرف این دارو  دقیقا عکس لیزر عمل می کند یعنی فرد از این دارو جهت پرمویی استفاده کرد و انجام لیزر سبب کاهش رشد مو می شود .

 

درباره نویسنده

پاسخ

پانزده − یازده =